Kde vzít peníze na bydlení?


Stavíte anebo rekonstruujete dům? Pak jistě potřebujete mnoho peněz, abyste něco takového dokázali, neboť pokud jde o bydlení, tak je pravda, že je to opravdu drahá záležitost. Vlastně ta nejdražší z toho, co si člověk v životě potřebuje pořídit. Nicméně stále platí, že vlastní bydlení je hodnota, která se vyplatí. Vždy je mnohem lepší mít vlastní majetek v podobě nějaké nemovitosti libovolné velikosti než platit celý život nájem. Nájem vám bude měsíc, co měsíc odsávat mnoho tisíc korun z rodinného rozpočtu a nikdy za něj nic nezískáte.

balíčky peněz

Ba co víc, i když vám nájemce umožní do vybrané nemovitosti investovat vlastní úsilí a peníze, tak stejně tak vám může váš nájem nečekaně vypovědět. A vaše drobné investice do bydlení budou ty tam. Tedy alespoň v případě, kdy vám nájemce vůbec dovolí, abyste si takové bydlení upravili k obrazu svému. Zkrátka a dobře, bydlet mezi vlastními stěnami a pod vlastní střechou je to nejlepší, co můžete udělat a z tohoto úhlu pohledu se jednoznačně vyplatí do vlastního bydlení investovat velké peníze.

Nicméně dostat se k takovým potřebným penězům na bydlení není rovněž žádná hračka. Hypotéky na bydlení vám sice nabídne každá banka, ovšem pro mnoho lidí jsou tyto nabídky naprosto nedostupné, a to z mnoha důvodů. Třeba proto, že jsou moc mladí anebo naopak moc staří, mají nedostatečný příjem, i když vydělávají tolik, co většina Čechů, mají nízké daňové přiznání, záznam v registru anebo si potřebují půjčit a nemají dost peněz na požadovanou finanční spoluúčast. V dnešní době už vám totiž 100% hypotéku rozhodně nikdo nedá.

úvěrová tíseň

Avšak i tak stále ještě existují takové finanční společnosti, které jsou vám ochotny vyjít vstříc a domluvit se s vámi na individuální nabídce, která splní vaše potřeby a bude maximálně vyhovovat oběma zúčastněným stranám. A takovou příležitost je potřeba chytit za pačesy, neboť právě nebankovní hypotéka vám může vytrhnout nepříjemný trn z paty.