Příjemný prográmek Do It Later naplánuje a odešle zprávy různými komunikačními prostředky


Odesílání e-mailů a SMS zpráv v předem určený naplánovaný čas se může občas hodit z nejrůznějších důvodů osobních, nebo třeba testovacích. Něco takového dokáže program Do It Later, který je k dispozici v rozhraní Google Play pro operační systém Android.
Tento program tu nezmiňujeme náhodou, poněvadž je prozatím jediný, který dokáže kromě SMS zpráv a e-mailů pracovat i s Facebookem a Twitterem.
dopis z lásky

Aplikace umožňuje velmi přehlednou a jednoduchou formou:

  • Odesílat textové SMS zprávy v předem určený datum a čas, program podporuje dual SIM (dvě SIM karty v telefonu).
  • Odesílat tímto způsobem i e-maily z vámi nastavené mailové schránky.
  • Odesílat v naplánovaný čas vaše příspěvky na Twitter a Facebook.
  • Zpětnou kontrolu formou notifikace o splněném úkolu.
  • Úsporu baterie telefonu, stačí jen naplánovat odesílací časy a program pak pracuje automaticky na pozadí.

zlatý zavináč
Pro zdárný běh programu musíte pouze přepnout režim výdrže baterie tak, aby se neoptimalizoval a neukončil jej předčasně. Provedete to v nastavení systému v položce Optimalizace – Baterie a program Do It Later nastavíte na volbu „Neoptimalizovat“.
Po instalaci programu a prvním spuštění si vytvoříte vlastní účet a pak už jen zadáváte odesílání. Jednotlivé boxy se skládají z částí „Pending“, tedy připravené akce k odeslání, „Finished“, což jsou dokončené a odeslané akce, a „Dicsarded“, to jsou z nejrůznějších důvodů neproběhlé akce.
zpětná vazba
Vytváření nových akcí probíhá na úvodní obrazovce v pěti možnostech, buď si vytvoříte obyčejnou připomínku, která se vám jen zobrazí mezi notifikacemi, anebo zvolíte odeslání e-mailu, SMS zprávy, či příspěvku na sociální sítě. Můžete pochopitelně i vkládat přílohy, tedy obrázky nebo textové soubory. U příspěvků do sociálních sítí si nastavíte, zda je budete vkládat do sekce pro veřejné příspěvky, nebo pro skupinu, či pouze pro přátele.