Jak dopravit na trh rajčatovou šťávuŘíká vám něco rajčatová polévka nebo rajská omáčka? Někteří lidé tyto pokrmy odmítají, jiní je milují. Co byste však všichni měli vědět, je lepší vstřebávání a využití cenných látek, které se v rajských jablíčkách nacházejí, po tepelné úpravě. Mohli bychom tedy zjednodušeně říci, že rajčata jsou nám prospěšná jak čerstvě utržená z keříku, tak i v podobě rajčatové šťávy nebo pyré.

čerstvá rajčata

Naštěstí je pěstitelů této skvělé zeleniny velmi mnoho a nemusíme ji ani dovážet ze zahraničí, ostatně velký zájem je zejména o plody z místních zdrojů, z tuzemska. Lidé v naší zemi stále více důvěřují farmářům, kteří pěstují zemědělské produkty v BIO kvalitě, podobně, jako to provádí již desítky let v Maďarsku na téměř půl milionu rodinných farem.

Co je však velmi důležité, ba přímo klíčové, je po sklizni zvládnout i přepravu zboží na trh. Jestliže pěstujete rajská jablíčka ve větším množství, a jde o celkovou hmotnost v tunách, nikoli v kilogramech, bude zapotřebí mít k dispozici i patřičně velké nádoby. K tomu se velmi dobře hodí IBC kontejner 1000l. Jedná se o skládací plastovou nádobu, dobře stohovatelnou až do výšky pěti pater, s patřičnou nosností přibližně pět tun. IBC kontejnery se pokládají na sebe na přepravní plastové palety o stejné nosnosti a s nimi pak putují v přepravních vozidlech na trh.

sklizeň rajčat a česneku

Výhodou plastových kontejnerů je kromě vysoké pevnosti, nosnosti a dlouhé životnosti zejména jejich snadné využití. Dovnitř se vždy vloží vyměnitelná (jednorázová) plastová fólie a vše probíhá v maximální čistotě vzhledem k velmi snadnému čištění samotných kontejnerů i palet. Tímto způsobem přepravíte na trh velice rychle jakékoli zemědělské produkty, zejména ty v tekutém stavu, přičemž kontejnery lze umístit do chladicích i mrazicích zařízení. Plast dobře odolává vyšším i nižším teplotám při skladování a přepravě.