Kam si vyjet za kulturou?


Někdy nechcete jenom vidět památky nebo roztáčet to na cizokrajných party. Lehké děvy nebo lehcí hošani, to všechno je věc minulosti. Nyní je vám dvacet pět a více a chcete se možná zařadit mezi tu „vyspělou“ část obyvatelstva. Nebo prostě jenom chcete poznat cizí kulturu a podívat se, jak se žije jinde. Je to tak trochu 50 /50, každému, co jemu libé.

blondýna ve městě

1) Japonsko

Na každém rohu na vás dýchne kultura. Ať už je to stolování v restauraci, divadlo loutkové i hrané, ať už je to film, ať už je to představení, ať už je to historická show, ať už je to cokoliv. Ceremoniální obřady v Shinto svatyních nebo to mohou být nejrůznější svátky a festivaly. Japonsko je určitě kulturně velmi dynamické a Japonci sami si na tom všem zakládají. Jen se jim tam prosím vás, hlavně to platí pro ANIMU lovers, neusazujte, nemají Evropany ani Černochy rádi.

2) Indie

Kdo by se nechtěl podívat do Indie? Jde to vůbec nějak víc? Samozřejmě, kultura atd. je tam také na každém rohu a v každém hinduistickém chrámě, ale opět – moc se tam neusazujte a nechoďte do chudinských čtvrtí, akorát se vám to všechno jenom zkazí. Nebo vám někdo něco ukradne.

3) Francie – Paříž

Kde vůbec jít za kulturou jinde než do Paříže? Muzea, galerie, výtvarníci, malíři, básníci, malebné kavárny, kde se rodí velké myšlenky, divadla a filmové festivaly. Pokud chcete zažít umělecké srdce Evropy, jeďte zde. Pro studenty všude vstup zdarma!

4) Anglie – Londýn, Skotsko – Edinbourgh, Irsko – Dublin

Kdo by se nechtěl pokochat kulturou našeho ostrovního rebela? Ať už je to Dublin nebo Londýn, dýchne na vás taková ta ostrovní britsko-irsko-skotská atmosféra, která se jen tak někde na světě nenajde. Je to úplně jiný svět, který vás nadchne a možná i naladí na úplně jinou vlnu.

střechy Paříže

5) USA – NY, Los Angeles, San Francisco, Chicago

Kdo chce vidět tepající žílu uměleckého světa, jde nyní do těchto velkých měst. Je to zase o sto procent jiné než Indie či Japonsko, a přesto je to něco úžasného.