Sklo u interiéruSklo je materiálem, který se dokáže v interiérech proměňovat do mnoha různých podob. Pro své vlastnosti sklo nachází uplatnění v interiérech i na daleko větších plochách, jež mají v prostoru svůj význam. V mnoha domácnostech se jistě najdou kupříkladu:
ü  skleněné vázy
ü  rozličné nádoby ze skla 
ü  všelijaké užitkové předměty
ü  nábytek
ü  skleněné dveře
ü  celoskleněné stěny
ü  skleněná schodiště
V současné době je sklo využíváno nejenom pro jeho variabilitu, ale především z toho důvodu, že sklo dokáže svými vlastnostmi potlačit všelijaké nedostatky v prostoru interiéru. Nejvíce se takto sklo uplatňuje tam, kde je třeba interiér opticky zvětšit, anebo prosvětlit.
skleněná stěna v jídleně

Kalené sklo

 V interiérech se nejčastěji používá sklo kalené, které je až pětkrát odolnější než sklo běžné. Toto speciálně upravené sklo je při normálním provozu v domácnosti prakticky nerozbitné. Jestliže by se kalené sklo přesto rozbilo, rozpadne se na drobné a neostré úlomky. Na trhu je dnes však další typ kaleného skla, které se ani při případném rozbití nerozsype. Toto sklo obsahuje bezpečnostní fólii, která podrží úlomky rozbitého skla pohromadě. Tento typ skla nese označení grafosklo.
skleněná stěna

Skleněné stěny

Skleněné příčky v interiéru vnesou více světla do jeho prostoru. Oblíbeným materiálem pro skleněné stěny v bydlení jsou takzvané luxfery, neboli tvárnice z čirého skla, které se kdysi používaly při stavbě obvodového zdiva domů. V dnešní době se stále často stávají vnitřním vybavením v uspořádání bytů, anebo domů. Tyto luxfery nabízejí nepřeberné množství zajímavých možností. Například je možné s nimi postavit:
ü  rovné stěny
ü  efektní zakřivení
ü  nenosné příčky
ü  okna
Proniká jimi světlo, ale nejsou zcela průhledné. Z tohoto důvodu jsou vhodné kupříkladu do koupelen, kde je nedostatek přirozeného světla. Touto svojí vlastností luxferové tvárnice poskytují dostatečnou míru intimity a zároveň i vhodné osvětlení.  Efektně vypadají rovněž:
ü  v předsíních
ü  jako předěl mezi kuchyní a jídelnou
ü  mezi obývacím pokojem a kuchyňským koutem
ü  jako zástěna mezi toaletou a mycí částí v koupelně