Proč je nebankovní hypotéka tak rozšířená


Mít vlastní dům či byt je snem mnoha lidí. Avšak ceny nemovitostí jsou skutečně vysoké. Proto při jeho plnění obvykle volíme jeden z mnoha druhů hypoték. Zde máme na výběr opravdu velké množství produktů. Jedním z těch oblíbenějších je nebankovní hypotéka hypotekybezregistru.cz.dům na prodej

Jedná se o ty účelového úvěru, poskytovaného nebankovní úvěrovou společností, který je určený k nákupu či rekonstrukci domu nebo bytu. Na rozdíl od té bankovní však má i některé věci, které ji činí tak populární. Je to proto, že nejsou tak svázány zákony jako banky, a tak si mohou dovolit nabízet větší množství produktů.

Tím pádem se stanou dostupnější i pro širší škálu klientů. Jsou ti především lidé s nižším příjmem, případně ti, kteří mají, byť ne vždy vlastní vinou, záznam v registru dlužníků. Ti všichni by byli v bance odmítnuti, kvůli přísným pravidlům pro schvalování půjček, které tam mají. Zde to neplatí.

A to je právě důvod, proč je tak oblíbená. Není jen pro některé, dosáhnout na ni může každý. Proto rozhodně nemají málo klientů. Jistě, podstupují tak větší riziko, že lidé nebudou splácet, avšak to vyvažují, tedy alespoň částečně, vyššími úroky i poplatky.

Kdo ale tvoří jejich klientelu? Jsou to právě lidé s nižšími příjmy, obvykle i s nižším vzděláním, kteří si příliš neumí rozvrhnout finance. Půjčka je pak jejich způsob, jak se dostat z finanční krize, kterou prochází, případně si koupit něco, co chtějí, ale stav jejich účtu jim to neumožňuje.ilustrace předávání klíčů od domu

Neuvědomují si však, že to, co dělají, jim nijak nepomůže. I kdyby touto půjčkou zaplatili své předchozí dluhy, stále je tu ještě fakt, že musí splatit tuto. A vzhledem k tomu, že musí být připočítány i úroky, RSPN a další poplatky, budou muset zaplatit mnohem větší částku, než je ta, kterou touto půjčkou pokryli. A pokud neměli na splácení té předchozí, budou moci splatit tu novou?

Proto vždy k půjčce přistupujte opatrně a až skutečně jako k poslednímu řešení. Věřte, že i když si chcete něco koupit, za ty starosti to skutečně nestojí.