Pro poklidný průběh stěhování v Teplicích


Teplice je lázeňské město, které se nachází na pomyslném rozhraní tří zajímavých zeměpisných celků Krušné hory, České středohoří a České Švýcarsko. Na své si tu přijdou cyklisté, turisté nebo horolezci a kdo se rozhodne přestěhovat právě sem, nemusí litovat svého výběru a naopak si může uvědomit, že je výhodě vůči některým oblastem v České republice, kde nejsou takové přírodní krásy a možnosti, jak je tomu např. na Ostravsku či Karvinsku.

přenášení krabic

Jak se připravit na stěhování v Teplicích i s vědomím, že tato lokalita patří k těm atraktivním, a to tak, abyste nic nepodcenili a vyhnuli se stresu?

Začněte s přípravami včas a všechno si pište – odložte mobilní telefon nebo notebook, vezměte do ruky poctivou tužku a papírový poznámkový sešit nebo blok a zapisujte si tam vše, co vás v souvislosti se stěhováním napadne. Začněte s přípravnou fází čtyři až šest týdnů před vypuknutím akce, oslovte stěhovací firmu, sjednejte si schůzku u vás doma, aby bylo zřejmé, jak velký rozsah bude stěhování zaujímat. Ptejte se na balicí materiál, protože většina firem jej nabízí zdarma, nebo jej pronajímá či prodává.

město Teplice

Balení spojte s tříděním – dostatek času na balení věcí je základ, těch pět či šest týdnů by vám mělo stačit k tomu, abyste každý den ukrojili na balení věcí hodinu ze svého volna a nebyli tak přetížení, jak to zažívají lidé, co se stěhují na poslední chvíli. Hodinka času denně bohatě stačí a zbytek svého volna využijte pro sport, procházky a výlety do přírody a další svoje záliby. Zároveň spojte balení s postupným odkládáním nepotřebných věcí, které se pak rozhodnete buď někomu darovat, prodat v bazaru nebo pověřit stěhovací firmu, aby nepotřebné věci odvezla na sběrný dvůr. Stejně tak se můžete zbavit i nebezpečného odpadu, který stěhovací firma zajistí a podnikne potřebné kroky k transportu na vhodné místo.