Jak podpořit dětskou imunitu?


Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo zdravé a silné. Ale víte jak na to, abyste skutečně podpořili jeho imunitu a uchránili ho tak před útokem dětských bacilů hned na začátku školního roku?

Vyvážená strava je základ

Dobře vyživené tělo s dostatečným příjmem vitamínů a minerálních látek je daleko odolnější proti běžným nemocem. To platí nejen pro dospělé, ale i pro děti. A proto na to myslete už při nakupování. Dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, který bude mít místo v jídelníčku vašeho dítěte každý den, vám pomůže potřebné látky doplnit. Další nezbytnou položkou pro dobrou imunitu jsou kysané výrobky s probiotickými a prebiotickými kulturami. Zdravá střevní mikroflóra pomůže vašim dětem ubránit se různým infekcím.

kluci u potoka

Začněte s otužováním

Ano, čtete správně. Léto je ideální dobou na to, abyste u svých dětí začali s otužováním. Nemáme tím na mysli ledové koupele každé ráno. Otužování u dětí znamená, že nebudete tolik kontrolovat, jestli jsou dost oblečené, nebo je preventivně vyhánět z vody, aby jim náhodou při koupání nebyla zima. Nechte jejich těla, ať si postupně zvykají na chlad. Až jim bude večer na zahradě zima, přijdou si pro mikinu, nemusíte je oblékat hned, jak teplota klesne o pár stupňů. Nechte je, ať ve vodě zůstanou tak dlouho, jak chtějí. Na slunku se potom rychle ohřejí. 

dítě na zimní pláži

Čistota, půl zdraví

Samozřejmě, že udržovat pořádek a čistotu je důležité. Na druhou stranu, příliš čisté, až sterilní prostředí, nesvědčí imunitě vašeho dítěte. Ta funguje jako sval, když se nebude používat, bude slábnout. Nechte děti hrát si venku a ušpinit se, stačí když je umyjete až po příchodu domů. Nemusíte dezinfikovat povrchy povrchy v celém době, stačí pravidelně luxovat a vytírat. Nechte vaše dítě hrát si se zvířaty, setkání s jiným mikrobiomem podpoří jeho imunitu. Pokud budete dbát na tyto tři oblasti podpory imunity, svému dítěti tím prospějete. A pokud cítíte silnou potřebu podpořit jeho imunitu těmi úžasnými doplňky stravy z lékárny, tak si nejdříve přečtěte složení, jestli nekupujete jenom drahý barevný cukr s trochou vitamínů.