Nepovažujte schodiště za něco zlého


Také vám připadá, že nouzová schodiště ve výškových budovách, která slouží pouze jako náhrada při selhání výtahu, že je to něco podřadného? Že je to sice samozřejmá věc, ale že je stěží někdy využijete, a že jde o stavební prvek, bez něhož by se dům mohl klidně obejít, kdyby byly výtahy mnohem lépe zajištěné? Pak posuďte sami, zda to není tak trochu jinak?

točité schody

Jsou ozdobou domu

Některá schodiště KMK Design jsou uměleckým dílem, a pojmou-li se tímto způsobem i schodiště nouzová, může to být pro obyvatele objektu zajímavé zpestření. Třeba si jich začnou více vážit a využívat jejich předností, o nichž si povíme v dalším odstavci. Výhodou schodišť je jejich koncepce, tvar i materiál v mnoha variantách a kombinacích, můžete si zvolit schodiště spirálová, přímá, lomená, samonosná, zhotovená ze dřeva, kovu, skla, betonu, kamene a vzájemných kombinací těchto materiálů. Některé modely se mohou stát dokonce dominantním prvkem v obytném či nebytovém prostoru a mohou tak být velmi inspirativní k fotografování a k tvorbě různých bytových dekorací a doplňků.

schody na pláž

Prodlužují vám život

Že by vám schody prodloužily život? Zdá se to možná tak trochu přitažené za vlasy, ale je tomu skutečně tak. Chodit po schodech pravidelně vám dokáže posílit imunitní systém, který se pak lépe brání nejen vůči infekcím, ale i proti vznikajícím rakovinotvorným buňkám a různým toxickým látkám, které na nás působí každý den v ovzduší i v potravinách.

Chůze po schodech eliminuje stres, jste-li pod tlakem, běžte si vyběhnout párkrát schody, a uvidíte, že na celou věc můžete pohlížet jinak, a lépe ji řešit.

Chození po schodišti perfektně posiluje svalové partie nohou od chodidel až po hýždě. Choďte po schodech naboso, tím zároveň předcházíte nebo se zbavujete již vznikající ploché nohy. A máte-li možnost občas se projít po schodech do vyšších pater, toto vám výrazně zlepší kondici a zvýší vitální kapacitu plic.