Jaké květiny vybrat na hrob?


Pro některé pozůstalé může být péče o náhrobky i forma terapie. Stále mají pocit, že pro své blízké něco dělají, během úpravy a práce na náhrobku si s nimi mohou v duchu promluvit a mít pocit, že jsou blízko nich. Krásně upravený hrob vám může přinést klid na duši.

Základem každého hrobu jsou květiny. Ať už vyberete živé, či umělé, je to jen na vás. Živé květiny seženete samozřejmě v každém květinářství, kde máte nepřeberné množství druhů. Floristky vám prodají květiny buď jednotlivě, nebo vám dokážou uvázat velmi vkusné smuteční kytice. Typické květiny, které se budou hodit na každý hrob jsou růže, karafiáty, gerbery či kaly. Barva je čistě na vás, většinou se ale hodí spíše barvy tmavší, tlumená červená, fialová a podobně. Můžete samozřejmě barvu kytice sladit s ročními obdobími. Na jaře můžete prozářit místo odpočinku svých blízkých žlutými a jasně červenými barvami, na podzim zvolit barvy právě tlumené. Slaďte ke květinám i ostatní výzdobu hrobu. Celkový dojem pak bude působit upraveně a klidným dojmem.

Hrob

Pokud jsou pro vás živé květiny finančně náročné, můžete sami trochu experimentovat. Pokud měl váš blízký rád přírodu a přírodní styl květin, nebojte se natrhat kytici lučního kvítí a ozdobit s nimi náhrobek. Samozřejmě, trhejte jen na místech, kde je to dovoleno. Nebo kupte pouze jednotlivé květiny, a doplňte je sami přírodním materiálem, jako jsou nejrůznější listy, větvičky a obilí. Finančně to pro vás bude únosnější, a i zadarmo dokážete vytvořit krásnou kytici.

Květiny na hrob

Nevýhodou živých květin je, že dlouho nevydrží. Poté se stává péče o náhrobek docela finančně náročná, jelikož kupovat každý týden květiny se může neblaze odrazit ve vaší peněžence. Alternativou mohou být například umělé květiny na hrob https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm. Umělé květiny vám vydrží o mnoho déle, než květiny živé. Na výběr je opět ze všech druhů na které si vzpomenete. Zapomeňte na umělé květiny, jako jste znali z dřívějška, které byly kýčovité, příliš barevné a nevkusné. Na těchto květinách téměř nerozeznáte, že se nejedná o živé květy. Umělé květiny mohou být skvělé například pro ty, kteří se nedostanou na hroby svých blízkých tak často. I tak můžou náhrobky vypadat stále upraveně.