I drobné příslušenství patří k vybavení bazénuDávkovací plováky – jednoduchého principu postupného rozpouštění tablet bazénové chemie lze využít ve formě dávkovacích plováků. Většinou jde o nádobky válcového tvaru s uzavíratelným příklopem a s perforovaným dnem. Perforace je buď jednoduchá, nebo posuvná pomocí zakrývací mřížky, která slouží jako regulátor dávkování chemických přípravků.
Teploměry – mohou být buď digitální, nebo klasické trubicové plněné obarveným lihem, a to v různých tvarových provedeních. Monitoring teploty vody je důležitý nejen pro náš tepelný komfort při koupání, ale rovněž k určení vhodného okamžiku pro zahájení příprav k zazimování nádrže a ukončení koupací sezony.
zahradní bazén za deště
Síťky – u žádného zahradního bazénu by neměla chybět síťka na odstraňování nečistot z vodní hladiny. Vyrábí se ve formě plastového výlisku obvodové obruče s polypropylenovou jemnou síťovinou. Nasazuje se na teleskopickou tyč, ale lze ji využít i bez nástavce.
Kartáče – každá venkovní nádrž se musí pravidelně čistit od nánosů povlaků vodních řas a jiných mikroorganismů a k tomu slouží různé druhy kartáčů. Jsou buď rovné, nebo zaoblené a mívají koncovku upravenou pro nasazení na teleskopickou tyč. Tímto způsobem se většinou čistí stěny nádrží, pro očistu dna se používá bazénový vysavač.
Záplaty a lepidla – lepicí soupravy, samolepicí fólie a lepidla pro plastické hmoty jsou také součástí drobné příslušenství a mohou se hodit tam, kde se děti koupou v nafukovacích bazénech, ale můžeme je využít i pro záplatování proděravěných nafukovacích lehátek, míčů a dalších hraček pro děti i dospělé. Důležité je dodržet návod k použití a pracovat s čistými a dobře vysušenými díly.
ženské nohy na okraji bazénu
Solární panely a ohřevy – sluneční energie může ohřívat vodu v solárních panelech, nebo dokonce při cirkulaci ve speciálním vaku černé barvy. Výrobků na této bázi existuje mnoho a jejich výhodou je dostupná cena a pochopitelně úspora nákladů za ohřev vody. Koupání tak může být výrazně příjemnější. Za slunečného počasí se voda ohřeje za velmi krátkou dobu a vy můžete ušetřit za tepelné čerpadlo, jehož cena je nesrovnatelně vyšší.