Paříž: město snů


Nemusíte být zapálení frankofilové, aby se Vám zachtělo návštěvy Paříže a hlavně, abyste si tam našli pořádné vyžití. Paříž je multikulturní, proto i možnosti různých aktivit a zábavy jsou obrovské. A ne, Paříž není jen Eiffelova věž a Seina.

Paříž, hlavní město Francie a pro mnohé ztělesnění města snů. Nejdříve je potřeba se rozhodnout, v jakém ročním období se pro návštěvu Paříže rozhodnete, protože budete volit jiné aktivity na jaře a podzim, v létě nebo v zimě.
Francie, Paříž, Vítězný oblouk.

Nejlépe uděláte, pokud se pokusíte v Paříži mluvit francouzsky. Francouzi jsou obrovští nacionalisté a neradi se přizpůsobují, proto, pokud s Vámi nebudou chtít mluvit anglicky, nedivte se, může se to stát a často se to stává. Vzhledem k tomu, že je ale ve Francii mnoho přistěhovalců, kteří jsou v turistickém průmyslu zaměstnaní, máte obrovskou šanci se domluvit i angličtinou.

Pokud ale chcete poznávat Paříž, Francii a francouzskou kulturu, doporučujeme umět francouzsky nebo se naučit alespoň nějaké základní a nejdůležitější fráze nebo vyrazit s někým, kdo francouzsky mluví.

Poté už se jen musíte rozhodnout, co vlastně chcete v Paříži vidět a podle toho si naplánovat počet dní, který tam strávíte. Můžete zvolit variantu prodlouženého víkendu (4 – 5 dní), můžete zvolit celý týden, můžete vyrazit na 10 dní. Také záleží na tom, s kým tam vyrazíte: zda sami, s partnerem, s rodinou (Kolik let je Vašim dětem?), s kamarádkou?
Francie, Paříž, french.

Pokud navštívíte Paříž samotní, program si plánujete jen podle sebe, záleží tedy jen na Vašich osobních preferencích. Pokud s partnerem, budete chtít asi zařadit trochu romantiky. Pokud s rodinou a dětmi, budete muset do programu přidat nějakou tu zábavu. Pokud navštívíte Paříž s kamarádkou, předpokládáme, že se návštěva neobejde bez nákupů.

Pro všechny tyto varianty by měla být důležitá francouzská gastronomie, pařížské kavárny, Eiffelova věž a pařížské zahrady. Eiffelovu věž navštivte ideálně 2x, jednou za bílého dne, jednou v noci, když je krásně nasvícená. Projděte se okolo Seiny, střídejte Pravý a Levý břeh. Jděte po stopách Vašich oblíbených francouzských spisovatelů nebo muzikantů. Navštivte Pompidouovo centrum. Prozkoumejte francouzskou historii a navštivte Vojenské muzeum. Zatočte se na francouzských kolotočích. Přesuňte se do Versailles. Obejděte si další pařížská muzea, kterým vévodí Louvre. Projděte si pařížské obchodní domy.

V zimě navštivte veřejná kluziště, Operu nebo Moulin Rouge, v létě si zahrajte petangue v jedné z francouzských zahrad. Kupte si křupavou a čerstvou bagetu, ochutnejte francouzské makronky, vypijte si kávu na jedné z kavárenských teras. Projděte si Montmartre po stopách Amélie z Montmartru.

Kupte si jeden z průvodců po Paříži a naplánujte si výlet snů.