Akitu Inu psík k dětem do rodiny!


Kteří rodiče neslyšeli alespoň jedenkráte v životě: „Maminko, tatínku, kupte mi štěně!“ Jestliže se s touto neustálou prosbičkou vašeho dítěte právě v poslední době potýkáte a jste už nalomeni si štěňátko pořídit, jen nevíte jaké, máme pro vás skvělý tip!

Jestliže hodláte vyjíždět na výstavy a chcete výstavního psa anebo „jen“ pejska do rodiny k dětem, oba tyto atributy splňuje štěňata https://kenichiai.com/stenata/ Akita Inu psík.

akita štěňátko

Buď s ním můžete jezdit na výstavy anebo chcete pouze klidného hlídače, který dokáže být i sám doma, když vy budete v zaměstnání a vaše dítka ve škole či v zájmových kroužcích. Akita je úžasný pejsek, který má samočistící srst a proto také absolutně postrádá psí zápach. Takže, pokud jste byli na vážkách, že to u vás doma bude nelibě cítit, pak se můžete zbavit obav, když váš nový psí kamarád bude z rasy Akity.

Pro úplnost dodejme, že to může být pes jak rodinný, tak i výstavní, jak bylo zmíněno výše v článku, ale také pes strážný. Dožívá se deseti až dvanácti let, líná dvakrát ročně a jeho hmotnost se liší podle toho, zda si koupíte psa anebo fenku. Pes mívá hmotnost od dvaceti pěti do čtyřiceti pěti kilogramů a jeho výška se udává od šedesáti čtyř do sedmdesáti centimetrů. Fenky jsou menší a jejich maximální výška bývá zhruba do šedesáti čtyř centimetrů, tj. výška, od které začíná pes.

akita pes

Tento výstavní pes má kořeny a pochází z Japonska a chovatelská stanice Ken\’Ichi Ai se Ai

se vždy věnovala a věnuje pouze chovu japonského národního plemene Akita Inu.

Jelikož odchovávají jen tento druh psa, mají s chovem velké a bohaté zkušenosti. Jsou zárukou kvalitních štěňátek a vysoce kvalitních vrhů. Štěňátka jsou odchovávána pod záštitou Českomoravské Kynologické Unie (ČMKU/FCI) a Akita Inu Hozonkai (AKIHO, Japonsko). Je samozřejmostí, že veškeré odchovy jsou zaregistrovány v samotném Japonsku a mají AKIHO rodokmen.