Vyzrajte na kolonu a pořiďte si skútr


Motorkářská sezóna pomalu, ale jistě končí, skútraři však své stroje schovávat nemusí, ani když začnou padat vločky. Skútr se totiž dá sedlat skoro celoročně, kromě několika zimních měsíců. Skútry u nás neustále nabývají na popularitě, každým rokem jich v ulicích můžeme vidět více a více. Tento trend bude i nadále pokračovat, protože ve srovnání s jinými zeměmi v počtu skútrů stále ještě zaostáváme. Především jižní národy se ve skútrech vyžívají a ulice se jimi přímo hemží. Stačí navštívit například Itálii nebo i vzdálenější Tunisko.
dívka u skútru
Stále narůstající popularita je způsobena nižšími pořizovacími a provozními náklady než u automobilu, bezpečnější a rychlejší jízdou v porovnání s jízdou na kole, snadným parkováním ve městě a rychlejším průjezdem dopravními zácpami. Ve městě se skútr zkrátka cítí jako ryba ve vodě. Ranní špička nebo každodenní kolony vás v jeho sedle trápit nemusí a i to je jeden z důvodů, proč je skútr tak hojně využíván při cestě do zaměstnání i do škol. Parkování s tak malým strojem oproti autu je velkouvýhodou. Dá se zaparkovat v podstatě kdekoli. Avšak naše města tomu nejsou zatím uzpůsobena a chybí parkovací místa pro skútry. Ty jsou pak zaparkovány všude a to i tam, kde je to nepřípustné. Například na chodnících, i když to není v souladu s předpisy, ale většinou to zůstane bez postihu.
vínový skútr
Mnoho obav k pořízení skútru pramení z obav o bezpečnost jízdy na skútru. Pokud racionálně jízdu na skútru porovnáme s jízdním kolem – regulace rychlosti a stylu jízdy je na každém jednotlivci, řidiči již berou skútr jako rovnocenného účastníka narozdíl od cyklistů. Masivnější konstrukce může být v kritických chvílích jen výhodou a narozdíl od kola musí být řidič ze zákona chráněn helmou. Souhrnem – jízdu lze považovat minimálně za bezpečnější než jízdu na kole.