Velcí pejsci – velká plemena


Jako malé děti jste se mohli setkat s nějakým velkým psem. Jistě to vystrašilo každého z nás, protože mnohdy byli větší než mi. Potřebují hodně péče, hodně aktivity a také veterinární péči. Nedožívají se velkého věku a často jsou jejich klouby zatěžovány váhou, kterou pes má. Do velkých plemen se totiž řadí ti, kteří přesáhnou 25 kilo váhy. Tím nemyslíme ty, kteří mají nadváhu. Jsou vhodní pro armádu, záchranáře atd. Jsou totiž velmi pracovití. Jsou dobrými hlídači. Mezi ně patří německý ovčák. Je to nejznámější plemeno. Velice často je využíváno u policie a u armády. Potřebuje pevnější ruku a páníčka, který ho bude vést. Také potřebuje hodně aktivity.
bernardýn od sněhu
Dále si můžeme říct o ohařovi. Jedná se o zástupce loveckého plemene. Je velice inteligentní, a proto je pro něj dobrý výcvik. Hodí se také do rodiny. U velkých psů často narazíme na lovecká plemena. Tito psi velmi milují vodu. Je pro ně velmi důležitý výcvik, který by měl začít až v té době, kdy pes bude připravený. Bohužel je více finančně náročný. Jídla snědí opravdu hodně. Dále je potřeba kupovat jim už od brzkého věku preparáty na klouby a dodržovat s nimi pravidelný pohyb (plavání, běh). U veterináře si také zaplatíte více. Zvážit bychom měli také to, zda máme dostatečně silnou psychiku i fyzičku.
výmarský ohař
Psychiku musíme mít odolnou, protože potřebujeme vycvičit vcelku velké zvíře, které nás zpočátku nebude moc poslouchat. Je však důležité u výcviku vydržet, protože kdybychom ho nezvládli, tak by pro nás mohlo být zvíře v pozdějším věku i nebezpečné. Silnou fyzičku bychom měli mít natolik, abychom jej udrželi na procházkách. Dost často se vám totiž může stát, že potkáte jiné venčitele s jejich miláčky nebo kočku. Poté budete taženi dosti velkou silou, kterou vy musíte překonat. Je tedy velmi dobré si pořízení tohoto druhu velmi dobře rozmyslet.