Ready made společnosti na prodej


Ready made společnost s ručením omezeným, je jediným produktem v oblasti společností na prodej, u kterého si můžete být jistí, že víte, co kupujete. Nemá podnikatelskou historii, nemá závazky, úvěry, nesplněné objednávky. Nemá ani špatnou pověst.

sídlo společnosti

Právě poslední dvě věty předchozího odstavce jsou tím nejzásadnějším rozdílem od běžných, již podnikajících společností s ručením omezeným, které někdo prodává z nějakého, těžko ověřitelného důvodu. U společností, které už mají nějakou tu dobu fungování na trhu za sebou, si nikdy nemůžete být zcela jistí, že s sebou netáhnou něco, co vyplave na povrch třeba za půl roku nebo i rok. Takový kostlivec ve skříni, ve formě neproplacené směnky, či jiného nesplněného závazku, vás může dokonale znechutit, a také, poslat vaše záměry úplně k ledu.

Ready made společnosti vám ušetří hromadu starostí, běhání po úřadech, notářích, soudech. Nic nemusíte zařizovat, vše už je tak jak má být a jak to vyžadují zákony této země. Na to abyste si ready made společnost koupili, úplně postačí zaplatit její kupní cenu a nechat si ověřit pár podpisů na zakladatelských listinách (stačí na Czech pointu, který je na každé poště). Pak už jen počkáte, až prodávající nechá zapsat změny ve statutárních orgánech společnosti do obchodního rejstříku. Nebýt lhůty, kterou má na zápis změn soud, mohli byste mít svou, oficiální společnost ještě ten den, co se rozhodnete ji koupit.

Nestojí mnoho

Základní ready made Ostrava mají vyřízeny všechny volné živnosti. Pokud potřebujete živnost koncesovanou, není problém prodávajícího požádat o zápis změn, musíte však doložit potřebné dokumenty dokládající vaši způsobilost koncesovanou živnost vykonávat.

Totéž platí, pokud u kupované společnosti máte zájem udělat i jiné změny. Například navýšit její základní jmění. Prostě veškeré změny ve statusu společnosti s ručením omezeným, musí projít určitým postupem, na jeho konci je zápis změny v obchodním rejstříku.