Jak vybrat ten nejlepší a nejvhodnější lustrVýběr kvalitního, vhodného a dobrého osvětlení v podobě lustrů, žárovek a dalšího osvětlení domácnosti, je velmi zodpovědný úkol. Výběr dá mnohdy hodně zabrat. Proč tomu tak je?

Ono totiž výběr není jen tak jednoduchý. Je třeba vzít v úvahu několik kritérií, kterými je třeba se při výběru řídit. Je potřeba si uvědomit kam daný lustr potřebuji, do jaké místnosti. Následně si každou místnost projít a představit si, jak by daná místnost měla být osvětlená, zda tam bude jen jedna žárovka, zda je potřeba nasvítit prostředek či nějaký tmavý kout, pracovní plochu nebo něco důležitého v místnosti. Někdy je místnost malá a osvětlit ji zvládne i jeden vhodný lustr třeba se dvěma žárovkami. Někdy je potřeba mít i stojací lampu, led pásky a další různé světelné osvětlení.

lustr v předsíni

Správné osvětlená místnost může pomoci navodit vhodnou atmosféru. V místnostech určených pro práci je vhodné bílé světlo a taky aby ho bylo hodně. V místnostech na odpočívání naopak může být světlo tlumené a žluté. Je dobré zvolit i takové osvětlení, u kterého je možné měnit intenzitu osvětlení i jeho barvu.

závěsný lustr v obývacím pokoji

V úvahu je třeba brát i styl, ve kterém je třeba závěsný lustr sehnat. Protože se lustry vyrábí v různém provedení a z různých materiálů, tak se některé budou více hodit do jednoho stylu a jiné zase do druhého. Proto je třeba uvědomit, zda ladíme celý dům či byt do určitého stylu, zda má daná místnost nějakou atmosféru a lustr ji má podpořit a místnost doladit. Díky vhodnému lustru tak můžeme pomocí jeho světla navodit vhodnou atmosféru, ale i díky jeho samotné podstatě a zpracování je možné doladit danou místnost k dokonalosti. Lustr může být dominantou celé místnosti anebo naopak velmi nenápadný a decentní kus, který bude hlavně praktický. Lez tak mít opravdu jedinečné a originální lustry, kterých si všimne každý příchozí.