Co vám může nabídnout nejlevnější ubytování v Českých Budějovicích


Poznávejte i krásy naší země

Je celkem přirozené, že obyvatelé České republiky občas zatouží poznávat i jiné země, a totéž platí i o zahraničních turistech, kteří naopak míří k nám. Naše země patří ve světě k těm nejkrásnějším oblastem s architektonickými unikáty, které nikde jinde nespatříte, a zároveň jsme zemí s mnoha přírodními památkami, rezervacemi a chráněnými krajinnými oblastmi. Bylo by tedy velmi pošetilé poznávat krásy Holandska, Francie či Finska, zatímco budete číst o naší republice jen zajímavosti z prospektů. Vypravte se spolu s námi do Jižních Čech, které lákají návštěvníky již odnepaměti.

Samsonova kašna v Českých Budějovicích

Proč se ubytovat v samotné metropolinejlevnější ubytování v Českých Budějovicích, ovšem s veškerým komfortem a navíc na okraji městského parku s názvem Stromovka, kde je božský klid, vám poskytne nebývalé možnosti k plánování tras vašich výletů. Můžete se samozřejmě rozhodnout trávit většinu času ve městě, a možností pro vyžití je tu opravdu mnoho, ovšem byla by škoda zůstat jen zde a nevydat se za hranice všedních dnů i pár desítek kilometrů odtud.

Český Krumlov

Vynechat byste neměli Hlubokou nad Vltavou, je to jedna z našich nejznámějších a nejpůsobivějších památek. Z Budějic je přístupná po cyklostezce podél Vltavy. Pokud budete putovat podél Vltavy opačným směrem, proti proudu, jistě vás osloví hrad Rožmberk nad Vltavou, hradní zřícenina Dívčí Kámen, klášter Zlatá Koruna a městská památková rezervace a zámek Český Krumlov.

Trasu podél Vltavy můžete vzápětí vyměnit za oblast podél Lužnice, z budějovického centra to není daleko do Třeboně a k vodáckému kempu v Majdaleně či v Suchdolu nad Lužnicí. Odtud se můžete nasměrovat třeba na kole či autem (nebo vlakem) k rybníku Rožmberk, k Nadějské rybniční soustavě, případně pokračovat až do Sezimova Ústí a Tábora, kde řeka Lužnice mění ráz z nížinného meandrujícího toku na peřejnatý úsek, zaříznutý do hlubokého údolí s jehličnatými lesy.