Co přináší konzumace višní


Kdo by neměl rád višně. Jejich tmavá barva a kyselá chuť je typickým znakem léta. Nejedná se pouze o ovoce, které si v létě jednoduše utrhneme ze stromu, ale pokud se na ně podíváte více z blízka, zjistíte, že nabízí také mnoho zdravotních benefitů. Obsahují totiž látky z rodiny antokyaninů. Jedná se o sloučeniny, které jsou účinné v boji proti různým zánětům v těle, navíc bez zbytečných vedlejších účinků, jaké přináší běžné léky. Bohaté jsou na rozličné živiny a obsahují také antioxidanty, které pomáhají například při boji proti různým infekčním onemocněním.

višně

Regulují navíc hladinu glukózy a cholesterolu v krvi, což v dnešní době civilizačních nemocí vyhledává nejeden pacient. Snižují i množství kyseliny močové v organismu, takže zlepšují průběh dnového onemocnění a záchvaty dny se po pravidelné konzumaci višňového džusu nemusí opakovat příliš často. Mezi často uváděné, ale vědecky nepodložené účinky patří také prevence kardiovaskulárních chorob. Podle některých zdrojů obsahují melatonin, který usnadňuje usínání a pomáhá navodit správný spánkový režim. Po jejich konzumaci můžete pozorovat zlepšení paměti, často se doporučují také jako ochrana proti Alzheimerově chorobě.

višně na stromě

Firma Koldokol vyrábí višňové marmelády, tak abyste si konzumaci višní mohli pořádně vychutnat, jestli Vám náhodou připadají syrové příliš kyselé. Tato marmeláda se hodí na chleba, jako ochucení ranního jogurtu nebo s ní můžete doladit domácí palačinky. Je vyrobena z těch nejkvalitnějších ingrediencí, obsahuje 98 % ovoce. Marmeláda byla připravena ručně a jedná se o produkt ekologického zemědělství. Neobsahuje přidaný cukr, sladkost dodává použitý jablečný koncentrát. V zimních měsících, kdy není jednoduché sehnat čerstvé ovoce, představuje tato marmeláda sklenici plnou vitamínů, kterou můžete mít vždy při ruce.