Zlomená kostrč sroste sama


.

V zimním období nás většinou ohrožuje zvýšené nebezpečí, že si domů přineseme nějaký nepříjemný bacil. Nejvíce je asi rozšířená chřipka. My ale nejsme ohroženi jen poletujícími bakteriemi a bacily. Nebezpečí číhá doslova na každém kroku.
·        Stačí neposypaný chodník a neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat.
·        Jeden nešťastný pád může mít za následek například naraženou kostrč anebo výron kotníku.
Bylo by omylem si myslet, že jsou tyto úrazy jen výsadou zimního období, a tudíž se nám od jara až do podzimu úspěšně vyhýbají. Naopak. Při letních túrách po horách jsme ohroženi naprosto stejně.
·        Jak poznat, že po pádu nemáme „jen“ naraženou kostrč, ale že je zranění mnohem vážnějšího charakteru?
o   Zlomenou kostrč poznáme díky ostré bolesti, která se znatelně projeví při sezení, vstávání ze sedu nebo při ohýbání se do předklonu.
o   Další bolestivé projevy mohou přijít při vyprazdňování anebo při pohlavním styku.
o   Někteří pacienti mají také pocit, že se nemohou pořádně nadechnout.
osoba na posteli

.

Postup při podezření na zlomeninu kostrče

Jak se toto zranění léčí? Je jasné, že do sádry se asi tato část těla dát nemůže. Jestliže se jedná o lehčí případ, kdy je tato část naší kosterní soustavy pouze naražena, pak bude stačit, pokud zůstanete několik dnů v klidu a teple a pomalu se budete opět rozhýbávat. V případě zlomeniny je to trochu komplikovanější.
·        Většinou sice tento kosterní výrůstek znovu přiroste bez problémů, ale přesto je nutné vyhledat lékaře, který určí diagnózu. 
·        Další postup bývá většinou repozice kostrče a klidový režim pacienta.
·        Pokud lékař uzná za vhodné, může se přistoupit i k rehabilitaci okolních svalů a páteře.
pád kluka
Operace přichází na řadu jen ve výjimečných případech a spíše se situace řeší léky proti bolesti a otoku.Čtyři týdny se vynechá sezení a jiné bolestivé pohyby a opět je vše v pořádku.

Zlomená kostrč sroste sama
3.5 (70%)2
.