Seznam vs. Google


Konkurence mezi těmito nejpoužívanějšími vyhledavači je zřetelná. Každá dbá na svém originálním designu a specifických funkcí, které mají přilákat uživatele a usnadnit jim tak práci, informace zřetelně a přehledně vyhledat. Stačí jen k tomuto kroku připojení k internetu.

Začneme tedy popisem internetového prohlížeče Seznam, který vznikl o dva roky dřív, tedy 1996, zatímco Google.com byl ještě v plenkách. Nabízí svým uživatelům zřízení elektronické pošty neboli e-mailu. V něm můžeme posílat, přeposlat nejen textové dokumenty, ale třeba i fotografie a videa do 5 MB. Umožňuje v přehledu doručených zpráv pro lepší orientaci používat barevné záložky.
slovo google

Pod vyhledávacím polem dále najdeme datum, svátek a předpověď počasí na daný den či týden.

Dále aktuální zprávy z různých webových portálů. Seznam také podporuje funkce inzerce, map, bazarů a televizní prohlížeč Stream.cz.

Něco málo o Gogolu. Vyhledávat je ozvláštněno převodem řeči na text. K dispozici po přihlášení máme hned nabídku záložek posledních hledaných webových stránek.

Pod nimi dle algoritmů jsou mi nabídnuty každý den články nebo odkazy na zajímavá videa z Youtube.

Oproti Seznamu má Gogole rozmanitější funkce pro práci s dokumenty, úložištěm v g-mailu a spárováním s jiným chytrým zařízením. Také grafika dle mého názoru je příjemnější pro oko. Je směřována více do minimalistického a moderního stylu. Co se týče algoritmů, Google jim dokáže více porozumět a s nimi nakládat ve prospěch výhodné komerce nabízeného zboží či služby.
lupa v kolečku

Jak již ze statistik uživatelů vyplývá, je zkrátka větším oblíbencem. K nevětšímu přelomu došlo mezi lety 2009- 2013, kdy tyto stránky vylepšovaly svoje služby, a docházelo k největší konkurenci, která již přetrvává do současné doby.

Otázkou stálé zůstává, co předčí meze v tomto konkurenčním boji. A kdo bude první? Čím je každý web výjimečný? Na to si musíte odpovědět již sami.