Květiny mohou mít různé podoby


Nejčastěji se jako dárek věnují čerstvé řezané květiny, které svojí přirozeností a vůní oživí prakticky každé místo. Zvláště pokud jsou vkusně kombinované ještě například se zelení. Poté barevné květy přinesou skutečně radost a vyvolají úsměv na tváři. Nicméně jejich životnost je omezená a tak později se musíme s jejich radostí rozloučit. Ačkoliv pokud bychom se rozhodli jinak, protože kytice přece jenom byla dárkem, který má citovou vazbu, tak není nic jednoduššího, než ji správně usušit a poté bude dělat radost řádku další měsíců nebo i let.

věneček ze sušených květů

Sušené květiny jsou skvělým dekorativním prvkem

Jsou místa, kde skutečně nelze pěstovat žádné živé květiny, poté se tyto prostory hodí pro sušenou dekoraci, která je ovšem také velmi příjemná a na pohled může být i velmi zajímavá. Jen pro představu se lze podívat například na internetovou nabídku https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/, kde jsou na prodej různé tvary a to nejen květin. V podstatě si tak můžeme zakoupit rovnou, co budeme pro naši tvorbu potřebovat a nemusíme ztrácet čas tím, že si budeme vše pečlivě pěstovat, sušit a dokonce uskladňovat. Kdo se zabývá floristikou, tak zajisté takovou nabídku ocení.

sušené květiny a dekorace na prodejně

Tvorba s pevnou konstrukcí

V podstatě se jedná o různé mřížky, podložky, kostry, manžety atd. Mohou mít různé tvary, barvy a dokonce i materiál. Když se ovšem zvolí dobře připravená podložka, aby držela krásný tvar a skutečně korespondovala s kyticí, tak to zvýší její estetickou hodnotu. Poté lze takovou tvorbu, kdy základem je sušená – květina, travina či jiný materiál, věnovat jako dárek někomu, kdo ocení jejich krásu. Taková tvorba je určená většinou ne na vložení do vázy, ale například na postavení do ploché mísy, ale i hlubokého košíčku či talíře. Dalším tématem je vytvořit dekoraci na zeď. Možností, jak využít sušené květy je skutečně mnoho a co je to nejkrásnější že mohou dělat radost i mimo jejich kvetoucí sezónu.