Česká pošta a opětná úprava cen


Asi nevíte, nebo jste dosud nevěděli, že výše zmíněná instituce má po Agrofertu nejvíce zaměstnanců. Ano, více než třicet jedna tisíc. V podstatě vznikl tento obří podnik hodně dávno, ale vlastně v novém hávu teprve současně s osamostatněním České republiky 1. ledna 1993. Tehdy také byla z původní Československé pošty vyčleněna Slovenská pošta a česká správa telekomunikací. Celková historie se však datuje již od listopadu roku 1918.
obálky u hlavy
Netuším, zda je někde spočítáno kolikrát již Česká pošta zdražila své mnohdy prapodivné služby, jistě to někde bude, ale najít to, to bude ten oříšek. Ono je to vlastně jedno, fakt je ten, že zdražuje neustále, a její služby jsou stále stejné. Tedy z hlediska normálního uživatele jejích služeb. Tedy v zájmu pravdy, něco snad přibylo, ale jistě ne pro toho, kdo chce poslat dopis či balík normální cestou.
Když píši, že služby jsou stejné, nemám asi pravdu. Trochu jsem se probral internetem a najít pozitivní reakci na poštovní služby je dost velký problém. Takže služby nejsou stejné, ale horší? Hm. Většina stěžovatelů je anonymních, takže jen tak z netu usoudit se to asi nedá. Já osobně se službám naší pošty vyhýbám jak mohu, ale ne vždy je to možné. A tak mohu klidně napsat, že mi přišla SMS těsně před polednem, že mi týž den doručují balík. Hezká služba od nich. Až na to, že jsem v devět hodin odešel z domu.
tři dárky
Takže si budeme opět připlácet. Celý ceník zde vypisovat nebudu, zkuste si jej najít. Ano, píši zkuste. Schválně, fiktivní situace, zmáčkněte stopky a vypátrejte, kolik by stálo poslání obyčejného balíčku Českou poštou. Ne s nějakou přídavnou službou. Jen tak obyčejně. Výsledek vás překvapí. Nebo je možné, že je to přísně utajovaná informace.
Ne, nebojte se, cenu vám pak u okénka řeknou, ne ihned, nejsou padlí na hlavu. Nejprve vám nabídnou ke koupi losy, nějaké předměty, lokomotivu, barák a pak snad i lehký kulomet. Ne, ten asi ne. Ale co kdyby…