Byt nebo dům, co je lepší?


Vždycky, když se rodina rozhoduje, kam se vlastně nastěhuje nebo přestěhuje, vyvstává elementární otázka, kterou můžete vidět v nadpisu. Co je vlastně lepší? A nemusí to být jenom rozhodování o domě a bytě, ale také o městě a vesnici apod. Podstatné je zvážit všechna negativa a pozitiva.
domy města.jpg

1) Starat se o dům x starat se o byt

Starat se o nějaké 2+1 je stokrát, ne-li tisíckrát jednodušší, než starat se o normální rodinný domek se zahradou. Kdo si myslí, že postaví a deset let do ničeho nehrábne, tak žije v pohádce. Krutá realita je taková, že byť všechno postavíte najednou a vypláznete za to několik milionů, budete i tak muset neustále udržovat celý pozemek v nějakém stavu a to dá fušku. A horší je, když se vám poté dům začne pomalu kazit a najednou to přijde. Zatímco někde v paneláku maximálně vymalujete znova, sem tam vysajete podlahu, umyjete okna a je to. A jestli je tam ještě nějaká služba nebo něco.

2) Finance navíc

Do domku se musí neustále investovat a investovat, ať už je to palác nebo chalupa. A to každý rok vydá na pěkný rozpočtový schodek. Někdy je to samozřejmě slabší, někdy ale horší a navíc nevíte, co se stane. Kromě totiž samotného domu tam máte pravděpodobně také zahradu. A žádný pan domácí nikoho nezavolá nebo nic nedomluví, všechno si musí dělat sami. Díky bůh za elektřinu, protože alespoň nemusíte platit revizory a plynaře, pokud žijete někde na samotě, kde je maximálně ta elektřina.
garáže v domě.jpg

3) Pohodlí

Dům totiž nejsou jenom finance, ale hlavně ta práce a starost. Něco takového v bytě určitě mít nebudete, co byste měli v rodinném domě.

Ale pokud mermomocí chcete nějaký ten domek, protože je mnohem jednodušší pustit děti na zahradu než na frekventovanou ulici, tak je dobré podívat se alespoň po nějakém slušném vybavení a doplňcích, které vám zútulní váš nový domov.